Már újszülött kortól használható a hinta. Helyettesíti a bölcsőt és kombinálva van egy hintával. A dél-amerikai országokban bölcsőket használnak az inkubátorban is, ugyan is a hintáztatás a koraszülött babáknál a súlygyarapodást felgyorsítja. A hasfájós babák hintázás közben megfeledkeznek a pocakjuk kellemetlen görcseiről és hamar megnyugszanak.
Aludhat-e a hintában a baba?
Napközben természetesen aludhat akár többször is. Éjszakára ne altassuk benne, mert míg alszunk, nem tudunk úgy figyelni rá.
Tudom-e állvány nélkül használni?
Igen. A hinta könnyen felszerelhető a hintahoroggal a lakás bármely pontján ajtófélfába, vagy plafonba. A hintahorog több helyre is felszerelhető és mivel a hintát egyszerűen le tudjuk akasztani, így vihetjük magunkkal ha másik helyiségben tartózkodunk huzamosan.
Melyik rudazat legyen felül? ( a rövidebb vagy a hosszabb??)
A rudazat állása folyamatos vitát szül az anyukák és az apukák körében.
Kezdetben (csecsemőkorban) érdemes a rövidebb rudazatot alulra helyezni, hogy a hintából könnyebben kilásson a gyermek és így könnyebben tudja követni édesanyját a szemével.
A későbbiek folyamán, amikor már a baba felül, akkor válik igazán fontossá, hogy a rövidebb vagy a hosszabb rudazat van- felül! A baleset veszély elkerülése érdekében, a rövidebb rudazatnak a gyermek vállmagasságában kell elhelyezkednie.
Ezt minden gyermeknél egyénileg kell eldönteni, hogy szükség van-e arra, hogy magasabb legyen a hinta eleje vagy sem.(a gyermek felsőtestének mérete megkívánja-e ezt a magasságot!? Általában nem!)
A hinta hatása: (gyógytornászok is javasolják!)
Testük megismerése, testrészeik mozgásának irányítása, mozgáskoordináció fejlesztése, izomzat erősítése. A térben való tájékozódás fejlesztése, miközben levezetjük a kicsik felesleges energiáját is.
Az egyensúlyérzet, a testkép kialakulása, a mozgások indításának és megállításának kontrollja fejleszthető segítségükkel.
Amerikai gyermekgyógyászok megfigyelései szerint a koraszülött babák jobban gyarapodnak, ha naponta háromszor fél órán át függőágyban hintáztatják őket.
Egy ugyancsak amerikai pszichológusnő a terhes mamáknak azt javasolja, hogy naponta kétszer 5-10 percen át hintázzanak egy hintaszékben. A magzat egyensúlyközpontja ugyanis a terhesség 10. hetétől kezd fejlődni, aminek tökéletesedését a hintázás elősegíthet. A szakember véleménye szerint a terhesség alatti hintázás akár azt is eredményezheti, hogy a gyermeknek később a testtartása kedvezőbben fejlődik.
A testtartás javítása; a gerincoszlop, az izmok és az ízületek megerősítése.
A legfontosabb az örömszerzés, az hogy a szülő és a gyermek egyaránt jól szórakozzon.
Megrendeléskor előre utalás vagy bankkártyás fizetés választása esetén kérjük tájékozódjon
telefonon vagy e-mailben, hogy a választott termék(ek) ténylegesen vannak-e készleten.